Miłości Chopina. Teatr Scena zaprasza. 9, 10 luty 2019.

Teatr Scena to nowa, ambitna, twórcza placówka na mapie teatralnej Warszawy. Działamy zaledwie od roku, ale zdołaliśmy w tym czasie przygotować już kilka interesujących przedstawień, m. in. „Psalmy Dawidowe”, „Upadek” Alberta Camusa, „Cesarz – Redivivius” Ryszarda Kapuścińskiego, „Leśmian” Bolesława Leśmiana oraz trzy programy Kabaretu Dodo.


Ostatni nasz spektakl to „Miłości Chopina”. Przedstawienie zostało skomponowane z listów Fryderyka do ukochanych i bliskich mu osób, a także z listów, które od nich otrzymywał. Fryderyk Chopin był nie tylko wybitnym pianistą – miał również talent literacki. Jego listy, w których opisuje zdarzenia, myśli, uczucia, tęsknoty są cennym źródłem wiedzy o jego życiu, niezwykłej wrażliwości i o relacjach z adresatami.
Spektakl nasz składa się z korespondencji do matki Justyny Krzyżanowskiej, Marii i Teresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego wreszcie do George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego uczuciach do nich.

Spektakl nasz nie jest historią o chorobie, cierpieniu i umieraniu. Wręcz przeciwnie przedstawiamy Chopina pełnego pasji, namiętności, miłości. Miłości do kobiet, Paryża, do muzyki, do Polski!
Nie wszyscy wiedza o tym, że nasz geniusz miał ogromne poczucie humoru i dystans do samego siebie. „Padam na nos przed Panią” tak pisał w jednym z listów do George Sand. Takiego innego Chopina pokazujemy widzom. I nie jest to sztuczna wizja, bo dialogi sa oparte na prawdziwej korespondencji. Wielkim walorem naszego spektaklu jest właśnie jego autentyzm. Tak naprawdę myślał, czuł i kochał Fryderyk Chopin. Spektakl jest wystawiany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

O wartości i o wysokim poziomie artystycznym przedstawienia świadczy fakt, iż zostało objęte patronatem Narodowego Instytutu im. Fryderyka Chopina. Również Radio Dla Ciebie i Radio Chopin otoczyły nas swą medialną opieką.

W „Miłościach Chopina” – obok aktorów występują młodzi pianiści, absolwenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego. Przedstawienie jest więc nie tylko koncertem gry aktorskiej, ale również koncertem chopinowskim.

W przedstawieniu udział biorą: Emilia Korsak, Aleksandra Radwan, Iwona Rulewicz, Anna Szczerbińska, Przemysław Wyszyński, Maciej Zuchowicz oraz Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z utworami patrona uczelni
Scenografia: Marta Kozyra , Jana Łączyńska
Secnariusz i reżyseria: Andrzej Ferenc
Współpraca: Urszula i Tadeusz Filipowiczowie

Gorąco zapraszam do odwiedzenia naszego teatru. A po przedstawieniu zapraszamy na lampkę szampana i spotkanie z aktorami grającymi w spektaklu. Będzie okazja, aby porozmawiać o Chopinie, jego muzyce i życiu prywatnym.

Dla słuchaczy UTW SGH bilety ulgowe są w cenie 20 zł. spektakl trwa ok. 80 minut.

W sprawie biletów prosimy o kontakt telefoniczny: 885 958 585 bądź 501 198 602

Najbliższe przedstawienia odbędą się;
9.02 godz.19-sta wersja angielska
10.02 godz. 17-sta wersja polska

Teatr Scena
Dom Literatury
ul. Krakowskie Przedmieście 87/89
00-491 Warszawa
www.teatrscena.pl

A oto linki do recenzji spektaklu i do wywiadu udzielonego przez dyrektora Teatru Scena – Andrzeja Ferenca oraz prezentację o spektaklu.
http://www.teatrdlawas.pl/artykuly/1121-na-urodziny-fryderyka-o-pulsie-jego-uczuc-na-deskach-teatru-scena
http://teatralna-warszawa.blogspot.com/#!/2017/03/na-urodziny-fryderyka-o-pulsie-jego.html
http://warszawa.onet.pl/scena-nowy-teatr-w-warszawie/5ngycg
http://www.poludnie.com.pl/kultura/item/1048-teatr-scena-w-domu-literatury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *