Warsztaty dla seniorów z wnukami w Muzeum POLIN

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka w Muzeum POLIN organizowane są wyjątkowe warsztaty międzypokoleniowe „Dziecięce marzenia”. Zajęcia kierujemy do seniorów z wnukami w wieku od 6 do 10 lat.

19 stycznia (sobota), godz. 14.30-16.30, wstęp wolny
Wymagana rezerwacja tel.: 22 47 10 301 wew. 3 (rezerwacja możliwa w godzinach 10:00-16:30 od poniedziałku do piątku)
Każdy senior może wziąć maksymalnie dwójkę wnucząt.

Uczestnicy za pomocą bajkowych klocków MuBaBaO zbudują Zamek króla Maciusia, który stanie się miejscem zabaw, śpiewów oraz tworzenia i snucia opowieści. Powstała przestrzeń stanie się unikalnym miejscem odkrywania bajek poprzez różnorodne techniki ich opowiadania. W trakcie zajęć poznamy metody tworzenia książeczek przestrzennych POP-UP oraz papierowych teatrzyków. Dziadkowie i Babcie z dziećmi wykonają ilustracje przestrzenne oraz stworzą do nich opowieści. Na zakończenie nastąpi wspólne opowiadanie z użyciem technik obrazkowych. Podczas spotkania zostaną wykorzystane ilustracje Jana Marcina Szancera – artysty, ilustratora, “malarza dziecięcych marzeń”.

Warsztaty poprowadzi Michał Malinowski – kustosz, pomysłodawca i założyciel Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod edukacyjnych.

Więcej informacji: https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/dzieciece-marzenia-warsztaty-dla-seniorow-z-wnukami-i-wnuczkami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *