Teatr “SCENA” zaprasza !

Teatr “SCENA” zaprasza studentki i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku na  spektakl o miłościach Chopina. Spektakl składa się z fragmentów korespondencji do matki – Justyny Krzyżanowskiej, a także do Marii i Teresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego i George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego do nich uczuciach.

Fragmenty recenzji:

W roli samego kompozytora wystąpił Przemysław Wyszyński – jakby żywcem wyjęty z dagerotypu wykonanego pomiędzy 1840 a 1845 rokiem. Aktor gra swoją rolę naturalnie, czuje charakter autora mazurków. Bywa dowcipny, sarkastyczny i ironiczny. Dla matki jest czuły, a dla sióstr kochający. Na temat byłych miłości – odrobinę złośliwy, a do swojego statusu bogacza i gwiazdy muzyki potrafi być zdystansowany”.

Iwona Rulewicz jest doskonała jako jego matka – Justyna Chopin z domu Krzyżanowska. Zatroskana o syna i wzruszająca, gdy mówi o drobnych problemach domowych i o przemijaniu. Grając Teresę Wodzińską, jest surowa, jak przystało na matkę, która na próbę przyjęła kompozytora na narzeczonego córki”.

„Aleksandra Radwan gra śliczne miłości Fryderyka. Konstancja Gładkowska w jej wykonaniu chce być inteligentną śpiewaczką, w przeciwieństwie do Marii Wodzińskiej – trzpiotowatego podlotka, który jednak wybrał narzeczonego z zamkiem zamiast niepewnego losu u boku chorowitego muzyka”.

W kameralnej sali etapy życia Chopina przedzielone są jego muzyką, którą tym razem znakomicie na fortepianie Steinwaya wykonał Maciej Wota, student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina”.

„Przedstawienie to jest znakomitym prezentem dla każdego wielbiciela muzyki Fryderyka Chopina i bardzo interesującym spektaklem dla tych, którzy nie znają znakomitej sztuki epistolograficznej polskiego twórcy. Ponad godzinne przedstawienie ma żywy tok narracji, a starannie dobrane utwory proszą się o więcej. Wyjście do Teatru Scena to przeniesienie się w trochę zapomniany świat wielkiej literatury i muzyki. Dla turystów będzie to przeniesienie w XIX-wieczny salon Warszawy. Na pewno stanie się wizytówką kulturalną naszego miasta”.

Najbliższe terminy to:
27.04 godz.17.00 wersja polska
28.04 godz. 17.00 wersja angielska
10.05 godz.19.00 wersja polska
11.05 godz. 19.00 wersja angielska
18.05 godz.19.00 wersja polska
19.05 godz. 17.00 wersja polska

TEATR SCENA
Dom Literatury, Krakowskie Przedmieście 87/89
Spektakle grane są w piątki, soboty i niedziele; szczegóły na www.teatrscena.pl
Informacje i bilety:
Urszula Filipowicz: ulka.filipowicz@gmail.com, tel. 608 753 112
Iwona Rulewicz: iwona_rulewicz@wp.pl, tel. 501 198 602

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *