“Dramatyczny ” dla Seniorów.

Bilety w cenie 20 zł/szt w ramach TEATRU PRZYJAZNEGO SENIOROM dostępne są dla osób powyżej 60. roku życia na wybrane spektakle w miesiącu. Pula biletów biletów jest ograniczona.

Bilety dostępne w rezerwacji telefonicznej i mailowej. Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w kasach Teatru na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób osób powyżej 60 roku życia).

KOBIETY BEZ ZNACZENIA
Scena im. H. Mikołajskiej (PKiN, pl. Defilad 1)
Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.

Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Na scenie wybitne aktorki Halina Łabonarska i Małgorzata Niemirska. Spektakl składa się z dwóch monologów samotnych kobiet („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”), będących częściami serii „Gadające głowy” („Talking Heads”) brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. To cykl dwunastu monologów, w których autor stworzył galerię dowcipnych, a jednocześnie wzruszających portretów zwyczajnych ludzi.

13.06 G. 19:30 | REZERWUJ BILET

BEZ WYJŚCIA
Scena Przodownik (ul. Olesińska 21)
Do pokoju hotelowego trafiają dwie kobiety i mężczyzna. Nie wiedzą, dlaczego zostali zamknięci. Zaczynają się sobie przyglądać, badać nawzajem, fascynować się sobą. Z każdą minutą atmosfera gęstnieje, napięcie między nimi rośnie. Zaczyna się gra. Padają pierwsze pytania, oskarżenia. W tym pokoju nikt nie ma czystego sumienia, każdy coś ukrywa, nosi bolesną tajemnicę. Czy rzeczywiście trafili tu przypadkiem?

„Bez wyjścia” Jeana-Paula Sartre’a (1944) to jednoaktówka czołowego przedstawiciela paryskiego egzystencjalizmu, laureata literackiej Nagrody Nobla.
02.06 G. 19:00 | REZERWUJ BILET

DZIECI KSIĘŻY
Scena na Woli im. T. Łomnickiego (ul. Kasprzaka 22)
Ludzie znają ich matki – odsądzane od czci i wiary – a także ich ojców, których oczyszcza się ze wszystkich grzechów. Jednak o tym głośno się nie mówi. Dzieci księży mają spędzić życie w milczeniu. Ich losy to historia trudnej miłości, braku akceptacji i hipokryzji. Emocjonalna bomba nie przestaje tykać przez całe życie.

Przedstawienie powstało na podstawie książki reportażowej Marty Abramowicz „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Reżyserka Daria Kopiec wraz z autorką adaptacji Elżbietą Chowaniec tworzą teatr zaangażowany społecznie, który ma za zadanie otworzyć dialog, przełamać tabu związane z celibatem, hipokryzją kleru, łamaniem praw dzieci, które wychowują się bez ojców.
04.06 G. 19:00| REZERWUJ BILET

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *