Piękny gest naszej studentki

Waleria Korsak-Rabś, studentka naszego UTW, przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoje dzieło  – portret Violetty Villas.

Malarka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Londynie, Budapeszcie, Chicago i Kantonie (Chiny). Jej prace znajdują się: w Domu Pielgrzyma w Rzymie, w Naczelnej Izbie Lekarskiej w Warszawie oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Tajlandii i Indiach.

Historia obrazu
W 1988 roku Violetta Villas wyszła za mąż za biznesmena polskiego pochodzenia Teda Kowalczyka. Ślub i wesele odbyły się w Chicago. Jedną z osób zaproszonych na uroczystość była Waleria Korsak-Rabś. Malarka, kilka dni po weselu, zrobiła śpiewaczce zdjęcie i obiecała jej, że na jego podstawie namaluje obraz i sprezentuje go Villas. Portret namalowała w 1989 r. Niestety nie został przekazany śpiewaczce, ponieważ z powodu obowiązków zawodowych i osobistych obu Pań ich drogi się rozeszły. W zeszłym roku malarka znalazła portret w swoim archiwum. Postanowiła go przekazać na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo – jak powiedziała – “Violetta byłaby szczęśliwa, gdyby wiedziała, że obraz zostanie zlicytowany na rzecz tej fundacji, a pieniądze z niego przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci”.

Dziękujemy Pani Walerio !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *