Koło Rysunkowe UTW SGH ma 10 lat

Koło Rysunkowe obchodzi dziesięciolecie istnienia,  a zaistniało w UTW  SGH na prośbę grupki Koleżanek i jednego Kolegi, z błogosławieństwem i pomocą naszego Kierownictwa.  Po trzecim roku akademickim zostało włączone do programu zajęć dodatkowych.

Znajomość rysunku jest niezbędna we wszystkich dziedzinach pracy twórczej.   Stosujemy niezawodną metodę nauki opracowaną przez Betty Edwards.   Chcemy wierzyć, że także dzięki naszym wystawom metoda ta, przetłumaczona na język polski, rozpowszechniła się w naszym kraju.

Podczas tych 10 lat nauki rysunku objawiło się wśród naszych Studentek kilka  wrodzonych talentów rysunkowych, jak też talentów rozwiniętych poprzez staranne wykonywanie wskazówek Prof. Betty Edwards  . Wiele Koleżanek rozczarowanych swoją pozycją po przejściu na emeryturę, po roku nauki w naszym Kole Rysunkowym powiedziało: Jestem szczęśliwa.

Nauka w Kole kończy się rysunkiem szkiców portretowych z modelem i na ogół skłania nasze absolwentki do uczestnictwa w warsztatach malarskich w różnych Ośrodkach Kultury.   Na prośbę niektórych Absolwentek przez kilka lat prowadzona była konsultacyjna nauka malowania  pastelami, akwarelami i farbami olejnymi (dwie godziny raz w miesiącu).  Obejmowała ona informację teoretyczną, oglądanie na ekranie ‘jak się to robi’ i  omawianie obrazów namalowanych samodzielnie w domu.   Zapraszamy do oceny na tej wystawie rezultatu naszych starań.

Gorąco dziękujemy Dyrekcji Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy za dziewięć dorocznych wystaw naszych prac, które inspirowały naszą twórczość,  pozwalały obserwować postęp w pracach i dawały wszystkim Koleżankom ogrom radości.

Waleria Korsak-Rabś i Grupa Rysunkowo-Malarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content