Tango dla wszystkich.

Pierwszego dnia wiosny w UTW SGH królowało tango. Stało się to za sprawą Formacji Tango Para Todos, która licznie zgormadzonej publiczności zaprezentowała najpiękniejsze tanga polskie i argentyńskie.

Formacja Tango Para Todos to zespół-fenomen. Nie tylko jest jedynym w Polsce i na świecie zespołem składającym się z chóru i orkiestry, który specjalizuje się w muzyce tangowej, ale w dodatku składa się z niezawodowców. Jego istnienie dobitnie potwierdza siłę muzyki – potrafiła połączyć ze sobą ludzi, którzy inaczej nigdy by się nie spotkali. A teraz razem, tworząc czterogłosowy chór i rozbudowaną orkiestrę, na każdym koncercie zapraszają widzów do fascynującego świata tanga. Według nich tango jest dla wszystkich, stąd nazwa grupy, bo „tango para todos” oznacza „tango dla wszystkich”.Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli Monika Kwiatkowska i Marek Kałużny. Formacja liczy około 40 osób, które ćwiczą i koncertują pod opieką dwóch dyrygentek: Agnieszki Kowalskiej (chór) i Anny Kalskiej (orkiestra). Od 2014 r. objęta została opieką Fundacji Partytura.

Chór i orkiestra stworzyły w Auli SGH fascynujący spektakl. Widzom zaprezentowano takie bestselery, jak: La cumparsita, Libertango, Primavera, Jalousie, Jesienne róże, Tango milonga, To ostatnia niedziela i wiele innych utworów , które na trwałe zapisały się w tym gatunku muzyki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego, duchowego wręcz, przedsięwzięcia. W szczególności dziękujemy artystom, którzy bezinteresownie wystąpili w naszych skromnych progach, to dzięki Wam mogliśmy poczuć przyjemny, prawdziwie wiosenny powiew kultury, na naprawdę wysokim poziomie. Fotorelację z koncertu można obejrzeć tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content