Marzenia nigdy nie ida na emeryturę !!!

Szanowni Słuchacze UTW SGH
Przygotowujemy się do nowego roku akademickiego 2019/2020. Życzymy Państwu, aby każdy z Was znalazł tu ofertę, której oczekuje, a także poznał nowych ludzi, zawiązał przyjaźnie.
Marzenia nigdy nie idą na emeryturę! Uniwersytet Trzeciego Wieku SGH to miejsce, gdzie mogą się one realizować. Czasem dotyczą pogłębienia lub uzupełnienia wiedzy, na którą wcześniej nie było czasu lub okazji, czasem egzotycznych podroży, niezrealizowanych pasji i zainteresowań z młodości, czasem marzeń o karierze dziennikarskiej, artystycznej i scenicznej.

Z takich motywacji powstało w UTW SGH m.in. Koło rysunkowo – malarskie, prowadzone z wielką pasją przez nieocenioną Walerię Korsak Rabś, mające już ponad 10.letnią tradycję, organizujące wspaniałe wystawy prac swoich uczestników, Klub brydżowy, Klub Piechurów, który z Panią Ireną Koszewską przemierzył tysiące kilometrów, dziesiątki zagranicznych wycieczek, Koło poezji i satyry, kluby dyskusyjne, lingwistyczne, doskonalące konwersacje w językach obcych, filmowe oraz Teatr Kurtyna. Dają one wiele satysfakcji, tworzą przyjaźnie, dają poczucie przynależności do grypy, co w przypadku osób starszych jest niezwykle ważne.

Te i inne nowe koła zainteresowań mogą być w UTW SGH organizowane, zapewniać słuchaczom twórcze spędzenie czasu, jednak logistyka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zasady wydatkowania środków publicznych wymagają minimalnej chociaż organizacji, dokumentacji, rozliczeń finansowych, sprawozdań itp.

Jeśli chcecie Państwo utworzyć nowe koło lub kontynuować działalność dotychczasowego, zorganizować wycieczkę, wyjście do kina, teatru itp. bardzo proszę o:
❶ zgłoszenie takiej inicjatywy do Kierownika Biura Zarządu,
❷ wybranie spośród siebie lidera grupy,
❸ przedstawienie grupy, która chce w tym zadaniu uczestniczyć,
❹ zorganizowanie spotkania grupy z członkiem zarządu odpowiedzialnym za działalność klubową,
❺ określenie ramowego programu działania koła oraz wskazanie potrzeb w zakresie finansowania działalności.

W dalszych, koniecznych procedurach, takich jak sprawozdawczość merytoryczna i finansowa z działalności koła pomoże liderowi grupy członek Zarządu. W organizacji koła/inicjatywy pomocny będzie formularz, dostępny w sekretariacie UTW SGH, który pomoże Państwu w realizacji pomysłu. Udostępniamy łamy Panoramy na promocję w/w inicjatyw oraz publikację reportaży ze zrealizowanych wydarzeń.

Z pozdrowieniami i życzeniami zrealizowania marzeń
Krystyna Lewkowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *