Ja lubię żyć intensywnie i kolorowo!

Absolwentka AWF, anglistka, trener motywacyjny. Z zamiłowania podróżniczka i pisarka. Przełamuje stereotypy wieku i udowadnia, że metryka nie jest przeszkodą w realizacji marzeń.
Kiedy w jej życiu przyszedł moment, w którym uświadomiła sobie, że nie warto odkładać marzeń na potem, bo ,,potem” dzieje się właśnie teraz, wzięła plecak i wyruszyła w samotną podróż dookoła świata. W wieku 52 lat przemierzyła 3 kontynenty, 30 wysp, i 59 tys kilometrów. Jako trenerka motywuje do zdrowego i aktywnego życia. Sama takie prowadzi. Wspina się po górach, pisze i wydaje książki oraz prowadzi bloga podróżniczego www.goanywhere.to . Do tej pory ukazały się jej następujące powieści : ,,Trzymałam Anioła za rękę’’, ,,Bo warto’’, ,,Gniew motyla’’ i ,,50 tka dookoła świata’’.

Katarzyna Kozłowska, bo o niej piszemy, będzie naszym gościem w nadchodzącym nowym roku akademickim. Przyjedzie do UTW SGH dwukrotnie: 14 października i 13 stycznia. Pierwsze spotkanie, zatytułowane “Przygoda życia, czyli podróż dookoła świata po 50 ce” będzie –  jak mówi pani Katarzyna – “opowieścią o tym jak mniej w życiu, oznacza często więcej. Jak żyje się wśród łowców głów i jacy są ludzie na Antypodach. A także o tym, dlaczego pokochałam Tasmanię i co jest najbardziej fascynującego po drugiej stronie globu”. 

I dalej: Pamiętnikarskim zapisem 5 miesięcy w podróży jest książka ,,50 tka dookoła świata”. To jednocześnie przewodnik z wieloma szczegółami tras i miejsc, które przemierzyłam. Sporo w niej anegdot związanych z napotkanymi ludźmi i zwierzętami. W książce znajdziecie przemyślenia i refleksje kobiety dojrzałej nad tym, co wyprawiamy z naszym światem i dokąd on zmierza.

Druga prezentacja – 13 stycznia – będzie opowieścią o niezwykłej podróży do Japonii oraz o filozofii ikigai, czyli japońskim sekrecie długiego i szczęśliwego życia. Dlaczego właśnie wśród Japończyków żyje najwięcej zdrowych 100 latków, czego moglibyśmy się od nich nauczyć i gdzie jeszcze na świecie są długowieczne strefy.

Już dzisiaj zapraszamy naszych słuchaczy na spotkania z panią Katarzyną Kozłowską.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content