Zostawiła palestrę na rzecz pisania

Anna Burzyńska z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a następnie aplikację prokuratorską w Warszawie. Przez trzy lata wykonywała zawód prokuratora, a potem przez cztery lata praktykowała jako adwokat.

Od czerwca 2015 roku poświęciła się tylko pisaniu. „Prawo, a szczególnie prawo karne to było moje powołanie, ale jednak do pisania zawsze ciągnęło mnie najbardziej”. Anna Burzyńska pod pseudonimem Anna Karbownik stworzyła serię książek o hiszpańskiej inkwizycji.

Uwielbia podróżować. Interesuje się historią, medycyną, kulturą Hiszpanii, historią Żydów polskich, fizyką jądrową, astronomią, malarstwem Francisco de Goi oraz kinem psychologicznym i architekturą gotyku. W wolnych chwilach – jeśli nie podróżuje – zwiedza swoje miasto oraz fotografuje jego architekturę. Więcej o prawniczce która zostawiła palestrę na rzecz pisania przeczytasz  tutaj

W semestrze letnim 2019/2020 będziemy gościć Annę Burzyńską w naszym UTW. Już 11 marca wygłosi wykład ma temat “Zakażenia szpitalne – kiedy szpital ponosi odpowiedzialność” a 15 kwietnia tematem wystąpienia będzie tragiczna historia getta warszawskiego – “Moje miasto murem podzielone“. Trzeci wykład odbędzie się 20 maja i będzie nosił tytuł “Ospa prawdziwa – najgorsza plaga ludzkości“.

Zapraszamy serdecznie.

1 thought on “Zostawiła palestrę na rzecz pisania

  1. Właśnie zaczynam czytać Exodus . Książka i obrazy w niej zawarte wstrząsnęły mną do głębi. To co dwiaduje się o tym co wyprawiała święta Inkwizycja w imieniu niby Boga jest nie do pogodzenia z nauką kościoła. Dziękuję za wspaniałą książkę. Pozdrawiam Henryk Musiał – Lubin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content