Dobre słowo dla Słuchaczy

Drodzy Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Szkoły Głównej Handlowej!

 W tym semestrze miałam prowadzić dla Państwa dwa wykłady  ale z wiadomych powodów ich realizacja nie była możliwa, przynajmniej nie w tradycyjnej formie. W odpowiedzi na zaproszenie do przygotowania i poprowadzenia kilku spotkań w formie on-line pozwoliłam sobie napisać do Państwa kilka słów.

Trudno przejść obojętnie wobec tego, jak ta niewielka zakaźna cząstka zmienia wielki świat, życie, nasze funkcjonowanie na co dzień, jak bardzo pokrzyżowała ludzkie plany….Odwołane zajęcia i zupełne wycofanie się z aktywnego akademickiego życia, to jedynie nieliczne przykłady skutków pandemii. Jednak z pewnością najważniejsze tu i teraz, to nie pogrążyć się w lęku, pesymizmie, ale skupić się na tym, na co mamy wpływ, zadbać o siebie i najbliższych, nie tylko w sensie fizycznym, ale i psychicznym. Ważne także, aby zagospodarować swój wolny czas, a tym samym zająć swoje myśli czymś pozytywnym, żeby przetrwać te trudne czasy z nadzieją i wiarą, że wrócimy do normalnego funkcjonowania.

Dlatego z ogromną przyjemnością podzielę się z Państwem swoją wiedzą podczas wykładów w wirtualnej przestrzeni oraz materiałami za pośrednictwem uczelnianej strony internetowej, mając nadzieję, że dzięki temu milej spędzicie Państwo czas wolny od zajęć dydaktycznych, które były w planie. A być może dostarczę także powodów do pozytywnych emocji, których dzisiaj nam bardzo potrzeba.

 Z serdecznymi pozdrowieniami, Monika Mularska-Kucharek

Monika Mularska-Kucharek, doktor socjologii, terapeuta, trener umiejętności psychospołecznych, współwłaścicielka firmy szkoleniowo- doradczej ART OF TRAINING. Naukowo zajmująca się jakością życia, kapitałem i zaufaniem społecznym oraz przedsiębiorczością. Autorka ponad 50 publikacji naukowych. Inicjatorka i współredaktorka książki „Jesień życia? Wiosna możliwości. Przewodnik po późnej dorosłości!”, a także „Srebrnego Tabu”, czyli książek, dedykowanych osobom starszym, których celem jest poprawa jakości  życia  wieku dojrzałego.

Za osiągnięcia w pracy naukowej otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców oraz dwie nagrody Rektora Uniwersytetu Łódzkiego za cykl publikacji z zakresu jakości życia i kapitału społecznego.

Pisze artykuły eksperckie, teksty popularno-naukowe do czasopism i gazet, takich jak „Po Prostu Żyj”, „Głos Seniora” „Cafe Senior”, „Dziennik Łódzki”, „Magazyn Biznesu”. Prowadzi dwa autorskie programy: “Rozmowy na Lepsze Jutro” oraz “Jesień Życia czy Wiosna Możliwości? Porady Nie Tylko dla Osób Starszych”. Jako trener przeprowadziła ponad 4000 godzin szkoleń, warsztatów, treningów, rozwijających umiejętności intra- i interpersonalne oraz kształtujących postawy przedsiębiorcze.

W wolnych chwilach pisze wiersze. Uwielbia teatr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *