Jubileusz Pani Walerii !!!

Dzisiaj, tj. 09 grudnia 2020 r. Jubileusz 95 urodzin obchodzi słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Szkoły Głównej Handlowej Pani Waleria Korsak Rabś. Z tej okazji składamy Dostojnej Jubilatce najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu lat życia, wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością. Życzmy uśmiechu na twarzy i spełnienia wszystkich marzeń. 

Pani Waleria Korsak Rabś urodziła się 9 grudnia 1925 roku w Wilnie. Ukończyła studia dyplomatyczno-konsularne w Warszawie oraz studia ekonomiczne (morskie) w Sopocie. Malarstwem zaczęła zajmować się  w 1973 roku w Londynie, gdzie na licznych kursach zgłębiała wiedzę teoretyczną i praktyczną. W roku 1983 otrzymała zaświadczenie Ministerstwa Kultury i Sztuki Nr 105/83 uprawniające do wykonywania zawodu artysty-plastyka w dyscyplinie malarstwa bezterminowo.

Jest m.in. członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych od 1979 r., Mazowieckiego Towarzystwa Kultury od 1981 r. oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich od 2002 r. W latach 1986-1992 była czynnym członkiem klubu “The Palette and Chisel Academy of Fine Arts” w Chicago, założonego w roku 1895.

Ma na swoim koncie ponad 20 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m.in. w Londynie, Budapeszcie, Chicago i Kantonie. Głównymi dziedzinami malarstwa, które uprawia są: portret, scena rodzajowa i tematyka morska. Maluje chętnie zarówno obrazy olejne, jak i pastele; sięga również po akwarele. Jej prace znajdują się: w Domu Pielgrzyma w Rzymie, w Naczelnej Izbie Lekarskiej w Warszawie oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Tajlandii i Indiach.

5 thoughts on “Jubileusz Pani Walerii !!!

 1. Pani Waleria to wspaniała osoba. Ciepła, serdeczna, niezwykle kulturalna, radosna. Przez 10 lat z wielkim powodzeniem prowadziła w naszym Uniwersytecie Koło Rysunkowe. Każdy rok akademicki wieńczyła wystawa rysunków uczennic Pani Walerii.
  Pani Walerii składam głęboki ukłon, życząc wielu lat życia w zdrowiu i samych radosnych dni.
  Irena Koszewska

 2. Miło, że UTW pamiętało o Walerii. Rozmawiając, wczoraj z Nią, dobry nastrój, mnie się też udzielił.
  Pani Ireno, Panie Czesławie,
  Dziękuję, za szeroką ofertę zajęć.
  Życzę Wam zdrowia i pomyślności.
  Julia Rotblum

  1. Pani Julio
   Dziękujemy za miłe słowa. Życzymy zdrowia i dobrego samopoczucia każdego dnia.
   Czesław Ochenduszka.

 3. Pani Julio, Szanowni Państwo,
  Pani Waleria Jest w naszym środowisku tak nietuzinkową Osobą, że trudno nie pamiętać o jubileuszu!
  Kochani, to, że mamy tak szeroką paletę wykładów, podpowiedzi jak jeszcze można wypełnić czas w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich roku, wspaniale prowadzona strona UTW SGH to absolutna zasługa Pana Czesława.
  Za tyle starań o utrzymanie na bardzo dobrym (w tej sytuacji) poziomie oferty programowej naszego UTW, Panu Czesławowi należą się ogromne brawa i szacunek.
  Irena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *