Zajęcia komputerowe online. Prezent z Wrocławia

Zapraszamy  na bezpłatne zajęcia  komputerowe  on-line realizowane przez UTW w Uniwersytecie Wrocławskim w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „ Kształcenie seniorów w społeczeństwie cyfrowym”  (Senior’s Learning In the Digital Society). 

Proponujemy zajęcia zarówno dla osób które chcą  poznać od podstaw zasady korzystania ze smartfonów,komputerów i  laptopów, ale także dla osób które,  używają technologii  cyfrowej na co dzień  i chcą tę wiedzę pogłębić. Zajęcia prowadzone są przez  słuchaczy UTW w Uniwersytecie Wrocławskim, specjalistów informatyków, oraz przez edukatorów wyszkolonych przez  specjalistów. Harmonogram zajęć jest do pobrania tutaj.

Zajęcia rozpoczynają się 9 marca i trwają do 19 maja 2021 r. Szkolenie prowadzone jest na platformie Korbank. Do udziału w szkoleniu wymagana jest zainstalowana  przeglądarka Google Chrome lub inna przeglądarka jak Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Microsoft Edge, Safari.

 1. Linki do szkolenia są w Harmonogramie. Samo logowanie jest bardzo proste: lewym klawiszem myszki proszę najechać na link i kliknąć.  Już jesteście Państwo na platformie Korbank.
 2. W miejsce do tego przeznaczone wprowadzić Swoje Imię i kliknąć DOŁĄCZ
 3. Następnie proszę wybrać mikrofon albo słuchawki i kliknąć w zależności czy chcecie tylko słuchać (kliknąć słuchawki) czy brać czynny udział czyli słuchać ale także zadawać  pytania i dyskutować (kliknąć mikrofon). Jeżeli pojawi się zielone kółko to jeszcze raz kliknąć w to zielone kółko z palcem do góry.
 4. Następnie kliknąć w znaczek kamery

GOTOWE. Jesteście Państwo on-line w zajęciach, dalsze  informacje poda prowadzący

2 thoughts on “Zajęcia komputerowe online. Prezent z Wrocławia

 1. Dzień dobry
  Czy można jeszcze dołączyć do szkolenia, jeśli tak to jakie formalności powinnam załatwić, czy konieczne jest bycie członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. /Jestem Seniorką /
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Genowefa Zaleska

  1. Dzień dobry.
   Do tych zajęć może Pani dołączyć w każdej chwili. Nie trzeba załatwiać żadnych formalności, nie musi Pani być członkiem UTW. Po prostu, loguje się Pani na wybrane zajęcia i już. Pozdrawiamy serdecznie. UTW SGH.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *