Obsługa komputera – zajęcia w semestrze letnim.

Słuchaczy UTW SGH zapraszamy na zajęcia z obsługi komputera. Każde spotkanie to teoria połączona z praktyką i porcją ciekawostek ze świata komputerów. Na spotkaniach poznamy podstawy obsługi komputera i urządzeń które można, a nawet czasem trzeba do niego podłączyć. Zapoznamy się ze sposobami korzystania z internetu. Dowiemy się co to są bezpieczne hasła i jak je tworzyć. Nauczymy się przygotowywać dokumenty tekstowe w których umieścimy obrazy, wykresy i inne grafiki. Dowiemy się jak zapisywać, udostępniać, przesyłać i pobierać treści. Jak założyć konto na portalach społecznościowych i jak bezpiecznie się komunikować. Poznamy nowe technologie i urządzenia, takie jak drukarka 3D, „internet rzeczy”, tablety graficzne.

Zajęcia rozpoczną się 28 kwietnia (czwartek) w sali A-113.  Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne – od  09:50 do 11:30. Zajęcia prowadzi Anna Piętka

Program zajęć:

Spotkanie 1. Komputer – jak to działa?

Stanowisko komputerowe. Podstawowe zasady BHP związane z korzystaniem z komputerów. System operacyjny Windows – omówienie i pierwsze logowanie. Pliki i foldery. Ćwiczenia z zakresu obsługi myszki i klawiatury.

Spotkanie 2. Zamiast długopisu…Jak stworzyć dokument tekstowy na komputerze? Tworzenie prostego dokumentu tekstowego w Word. Zapisywanie dokumentów tekstowych w formie pliku.

Spotkanie 3. Komputer jako narzędzie pracy i rozrywki. Obrazy, teksty i dźwięki. Rodzaje plików. Ćwiczenia z zakresu tworzenia dokumentów tekstowych i ich zapisywania. Tworzenie folderów.

Spotkanie 4. Internet – cały świat w zasięgu myszki. Co to jest Internet? Przeglądarki internetowe. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wyszukiwanie informacji w Internecie.

Spotkanie 5. Być „na bieżąco”. Wiadomości w Internecie. Sprawdzanie pogody. Sprawdzanie repertuaru kin i teatrów. Wyszukiwanie ciekawostek.

Spotkanie 6. Jak dojadę? Planowanie trasy z mapami Google. Rozkład jazdy PKP i komunikacji miejskiej.

Spotkanie 7. Bądźmy w kontakcie  – poczta elektroniczna. Założenie skrzynek mailowych. Wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail

Spotkanie 8. Surfować po sieci… Ćwiczenia z wyszukiwania informacji w Internecie, wysyłania i odbierania wiadomości e-mail.

Spotkanie 9. Praktyka czyni mistrza Dokumenty tekstowe, Internet, wysyłanie maili – ćwiczenia.

Spotkanie 10.  Na koniec.. Podsumowanie i utrwalanie nabytych umiejętności.

Zapraszamy, zapisy w sekretariacie, ilość miejsc ograniczona (do 15 osób w grupie).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content