Joga dla kręgosłupa

JOGA to bezpieczny system ćwiczeń fizycznych mający korzystny wpływ na samopoczucie i samodyscyplinę. Joga to trening uważności, pozwala dostrzec swoje możliwości, co wpływa motywująco na osoby ćwiczące.

Pod względem fizycznym Joga wpływa na odżywienie i uelastycznienie mięśni. Joga dla kręgosłupa definiowana jest tu jako sztuka łączenia różnych sposobów pracy z ciałem w zależności od potrzeb i uwarunkowań osób ćwiczących. Ćwiczenia służą poprawie zdrowia oraz ogólnego samopoczucia i łączą się z odpowiednimi technikami oddechowymi. W trosce o bezpieczeństwo wszyscy ćwiczący zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego uprawiania jogi oraz z ewentualnymi przeciwwskazaniami, które mogą zaistnieć dla niektórych pozycji (asan). Każda osoba ćwicząca poprzez praktyczne wykonywanie pozycji będzie uczyć się nabierać świadomości własnego ciała koncentrując się na wykonywanych ruchach i synchronizowaniu z nimi oddechu, co pozwoli na wczesne wykrycie u siebie symptomów złego samopoczucia czy przeciążeń. Systematyczne uprawianie jogi pozwala wzmocnić i rozciągnąć mięśnie a jednocześnie zlikwidować szkodliwe dla gorsetu mięśniowego i stawów nawyki poruszania się, a tym samym wymusić większą higienę życia.

Słuchacze UTW zostaną zapoznani z podstawową formą ćwiczeń oddechowych – pranayama pozwalających na skuteczne dotlenienie organizmu. Wszystkie zajęcia kończą się ćwiczeniami relaksacyjnymi, które nauczą słuchaczy UTW skutecznego sposobu wypoczynku.

Co zyskają słuchacze UTW ćwicząc Jogę dla kręgosłupa: to przede wszystkim korzyści zdrowotne poprzez likwidację przykurczy mięśniowych, zwiększenie ruchomości w stawach, wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych, poprawienie pracy narządów wewnętrznych, dotlenienie całego organizmu i ogólnie zwiększenie intensywności przemiany materii. Redukcja uciążliwych skutków nadmiernego stresu.

ZAPRASZAM NA ZAJĘCIA W KAŻDY CZWARTEK
GODZINA 13.30 SALA GIMNASTYCZNA nr.2 (052) bud. “G”

Edyta Wołoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content