Senioralne Virtualia

Szanowni Państwo

 

Nawet nie wychodząc z domu, można zwiedzać i podziwiać najpiękniejsze atrakcje turystyczne świata. Muzea i galerie z całego świata udostępniają swoje kolekcje w internecie. Dzięki temu, pozostając w domu, można zobaczyć najsłynniejsze wystawy i obiekty kulturalne.
Dlatego, wykorzystując to co daje nam współczesna technika, proponujemy Państwu zwiedzanie najpopularniejszych budowli świata, wirtualne spacery po najpiękniejszych muzeach świata czy obejrzenie najlepszych polskich spektakli teatralnych  z wybitnymi aktorami scen całej Polski.

Tatr Telewizji TVP

 

Teatr Telewizji – zawsze ciekawe historie w zróżnicowanej literacko i inscenizacyjnie formie. Zawsze w znakomitej obsadzie i reżyserii. Zapraszamy! Kliknij w obrazek.

 

 

Ninateka.pl

Zobacz obraz źródłowy

 

NINATEKA.PL znajdziecie wszystko to, z czego składa się współczesna kultura audiowizualna. Znajdziecie tu: audycje, filmy, koncerty, sztukę wideo, klasykę polskiej animacji i dokumentu, archiwa, spektakle operowe i teatralne, słuchowiska. Kliknij w obrazek.

 

Spektakle teatralne

Zostajemy w domach i… oglądamy najlepsze spektakle teatralne! Wybraliśmy dla Państwa 10 najlepszych spektakli z wybitnymi aktorami scen całej Polski, które są dostępne w internecie za darmo. Wszystkie dostępne są poniżej (wystarczy kliknąć na wybrany spektakl)

 

Śluby panieńskie”, reż. Jan Englert
Między nami dobrze jest”, reż. Grzegorz Jarzyna
Orfeusz i Eurydyka” (opera), reż. Mariusz Treliński
Rewizor”, reż. Jerzy Stuhr
H.”, reż. Jan Klata
Miłość na Krymie”, reż Jerzy Jarocki
(A)pollonia”, reż. Krzysztof Warlikowski
Damy i huzary”, reż. Krystyna Janda
Udręka życia”, reż. Jan Englert
Kosmos”, reż. Jerzy Jarocki

60 budowli, które możesz odwiedzić wirtualnie, bez wychodzenia z domu!

 

60 najciekawszych i najpopularniejszych budowli, które można zwiedzać wirtualnie. Zapraszamy do wirtualnych podróży! Wystarczy kliknąć w obrazek.

 

 

 

Najpiękniejsze muzea

 

Od starożytności po sztukę współczesną – odwiedź jedne z najpiękniejszych muzeów na świecie nie ruszając się z kanapy (kliknij w obrazek)

 

 

Dom Claude’a Moneta zaprasza na wirtualne zwiedzanie

W ramach nakazu pozostania w domu wielu z nas może brakować pomysłu na spędzanie czasu. A gdyby tak odwiedzić dom Claude’a Moneta? Oczywiście wirtualnie. Wystarczy kliknąć w obrazek.

 

 

 

Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego

Zapraszamy do wirtualnej przechadzki po Muzeum Powstania Warszawskiego. Kliknij w obrazek.

 

 

 

 

 

Gimnastyka rehabilitacyjna

Pani Katarzyna Wachowiak, członek i wykładowca UTW SGH, specjalnie dla naszych słuchaczy nagrała lekcję gimnastyki rehabilitacyjnej. Zajęcia można odtworzyć w domu na swoim komputerze korzystając z poniższych linków:

 

 

Dance Fitness

 

Pani Magdalena Skoneczna. Kocham taniec i muzykę. Przygodę z tańcem zaczęłam w wieku 10 lat w dziecięcym zespole Gawęda, póżniej uczyłam się tańca nowoczesnego, towarzyskiego, salsy, latino solo. Kiedy pojawiła się Zumba w Polsce odrazu ją pokochałam – eksplozja energii, radość, zabawa, gorące latynowskie rytmy salsy, samby, merenge, reggaetonu, cumbii, bachaty – to mój żywioł! Uwielbiam prowadzić zajęcia Zumby.
Zapraszam wszystkich na moje zajęcia, wspólnie będziemy bawić się,jak na dobrej imprezie,bez żmudnego rozliczania kroków! Zapomnimy o codziennych troskach i dodatkowo poprawimy koordynacje ruchową,kondycje i ukształtujemy szczupłą sylwetkę.

Zajęcia nr 1

Zajęcia nr 2

Zajęcia nr 3

Zajęcia nr 4

Zajęcia nr 5