O UTW SGH

Szanowni Państwo. Drodzy Słuchacze UTW SGH.

Rok akademicki 2020/2021 upłynął nam w trudnych warunkach pandemii i ograniczonych możliwości działania. Pandemia zmusiła nas wszystkich do zatrzymania. Wydaje się, że dopiero teraz zrozumieliśmy, że ostatecznie liczy się tylko zdrowie i bliskie, serdeczne relacje.

Nie warto czekać na powrót do tzw. normalności. Nie wiemy jaka ona będzie. Warto już dziś docenić, to co się ma, nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość, skupić się na tym co najważniejsze: na zdrowiu i dobrych, życzliwych, serdecznych relacjach z bliskimi, ze słuchaczami UTW, z naszą wspólnotą. Pozostawić to, co jest poza naszą kontrolą. Nie martwić się na zapas. Pandemia nauczyła nas cierpliwości i pokory. Pokazała jak ważne, aby otaczać się ludźmi, którzy nam sprzyjają, mają na nas pozytywny wpływ.

Pragniemy w tym miejscu złożyć podziękowania osobom, które były ogromnym wsparciem dla UTW, przede wszystkim osobom prowadzącym zajęcia online: Monice Mularskiej Kucharek, Izabeli Kamińskiej, Annie Burzyńskiej, Jarosławowi Górskiemu, Łukaszowi Polinceuszowi, Justynie Turek, Katarzynie Kozłowskiej, Izabeli Sienkiewicz, Annie Jaśkiewicz Baumann, Alicji Marciuk, Michałowi Gawrylukowi, Mateuszowi Cieślakowi i wielu, wielu innym. Oni odpowiedzieli na naszą prośbę i podjęli wyzwanie realizując swoje zajęcia w przestrzeni wirtualnej.

W tym ciężkim dla wszystkich okresie przeprowadziliśmy 154 zajęcia zdalne. Uczestniczyło w nich 170 Słuchaczy naszego UTW. Za to należą się Państwu serdeczne podziękowania i gratulacje za „oswojenie wirtualnej przestrzeni”, za wspaniałą aktywność i zaangażowanie.

Do zobaczenia w październiku 2021 roku. Zarząd i Rada Słuchaczy UTW SGH.

Uniwersytet Trzeciego Wieku  Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie funkcjonuje od 2006 roku. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, którzy zapewniają wysokie standardy kształcenia oraz dbają o różnorodność problematyki podejmowanej na zajęciach. Oprócz wykładów plenarnych Słuchacze mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak: Nauka języków, Zajęcia sportowe, Treningi pamięci, Internetowy Klub Seniora, Koło Rysunkowe, Klub Teatru i Poezji, Klub Dyskusyjny – Wiedzieć Więcej, Klub Brydżowy, Klub Piechurów, English Club, Italiano Club.

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie UTW – w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Al. Niepodległości 162.

Zapraszamy Seniorów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, poznać nowych ludzi, zrealizować dawne marzenia i odkryć nowe pasje.

Zarząd Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku SGH

 

Komisja Rewizyjna

 

Samorząd Słuchaczy

 

Dokumenty

 1. Statut Stowarzyszenia “UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU SZKOŁY GŁÓWNEJ HANDLOWEJ W WARSZAWIE”
 2. Regulamin Studiów w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
 3. Deklaracja członkowska

Informacja dla nowych słuchaczy

Przy zapisie do Uniwersytetu Trzeciego Wieku SGH należy:

 1. zapoznać się ze Statutem UTW SGH i Regulaminem Studiów,
 2. wypełnić Deklarację Członkowską ,
 3. przygotować jedno zdjęcie do legitymacji,
 4. opłacić wpisowe w wysokości 30 zł. (opłata jednorazowa) i składkę semestralną (członkowską) w wysokości 80 zł za każdy semestr,
 5. dokonać dodatkowych opłat w przypadku wyboru zajęć dodatkowych lub  wykładów w Kubie Włoskim

Opłaty można dokonywać przez internet, w banku, na poczcie,  itd na konto UTW SGH:       05 2490 0005 0000 4530 8480 7092.

Przy wpłacie na konto należy podać: imię i nazwisko, symbol grupy, informację jakiego okresu i czego dotyczy wpłata.

 

Oferta dydaktyczna UTW SGH

WYKŁADY PLENARNE

 • ekonomia, filozofia, psychologia – wykłady i seminaria, prawo i nauki społeczne, aktualne wydarzenia polityczne,tematyka społeczna, ochrona zdrowia i profilaktyka zdrowotna, problemy współczesnego świata,

ZAJĘCIA FAKULTATYWNE

 • WYKŁADY KLUBU WŁOSKIEGO: cywilizacje świata, historia, religioznawstwo, kultura i sztuka, itp.
 • LEKTORATY Z JĘZYKÓW OBCYCH: angielski, niemiecki, włoski, francuski
 • OBSŁUGA KOMPUTERA I INTERNET (na wszystkich poziomach zaawansowania)
 • ZAJĘCIA RUCHOWE: gimnastyka rehabilitacyjna, gimnastyka przy muzyce, pilates, taniec dla seniorów, tai-chi, callanectis.
 • SEMINARIA PSYCHOLOGICZNE,
 • TRENING PAMIĘCI
 • WARSZTATY – Sztuka współczesna daje się lubić, Warsztaty ekonomiczne.

KLUBY ZAINTERESOWAŃ

 • Internetowy Klub Seniora, Koło Rysunkowe, Klub Teatru i Poezji, Klub Dyskusyjny – Wiedzieć Więcej, Klub Brydżowy, Klub Piechurów, English Club,Italiano Club.

SPOTKANIA TOWARZYSKIE I INTEGRACYJNE