JOGA CAMP JASTRZĘBIA GÓRA 2023

Wyjazd odbył się w terminie 2-9 wrzesnia2023 r. Codziennie witałyśmy dzień porannym przebudzeniem w ogrodzie Resortu Moderna. Po przepysznym śniadaniu maszerowałyśmy wzdłuż plaży trenując nordic walking, po odpoczynku ćwiczyłyśmy mięśnie dna miednicy z Jogą Afrodyty. Były również pyszne i przyjemne niespodzianki. Po smacznej obiadokolacji odpoczywałyśmy na hamakach wśród drzew. Wakacje z Jogą Afrodyty zorganizowałyśmy wspólnie z Panią Magdaleną Zwolińską, która była wspaniałym przewodnikiem po tajemniczych i nieznanych miejscach Jastrzębiej Góry. W planach kolejne wyjazdy do Jastrzębiej Góry, w przyszłości plany rozszerzenia oferty o egzotyczne kierunki.

Zajęcia jogi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Szkoły Głównej Handlowej odbywają się co tydzień w czwartki o godz. 13.30, prowadzone są przez Panią Edytę Wołoszyn. Powstały one z inicjatywy Pani Magdaleny Zwolińskiej. Joga to trening uważności, pozwala dostrzec swoje możliwości, co wpływa motywująco na osoby ćwiczące. Pod względem fizycznym joga uelastycznienia mięśnie, jest to ważne dla osób w każdym wieku, odpowiada za obniżenie spastyczności mięśni i redukuje stres.

Uczestniczący w tych zajęciach słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapoznają się z ćwiczeniami opartymi na technikach jogi jako jednej z form rekreacji ruchowej. Systematyczne uprawianie jogi pozwoli słuchaczom UTW wzmocnić i rozciągnąć mięśnie a jednocześnie zlikwidować szkodliwe dla gorsetu mięśniowego i stawów nawyki poruszania się, a tym samym doprowadzić do poprawy higieny życia. Ćwiczący zostaną zapoznani z podstawową formą ćwiczeń oddechowych – pranayamapozwalających na skuteczne dotlenienie organizmu. Wszystkie zajęcia kończą się ćwiczeniami relaksacyjnymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content