ZDROWY MÓZG

Konferencja ZDROWY MÓZG za nami!  Seniorzy mogli wysłuchać cennych wykładów o zdrowiu i pracy mózgu oraz spotkać się ze specjalistami.
Wykład o tym, jak cieszyć się sprawnością umysłu do późnych lat życia wygłosiła niezastąpiona dr Monika Mularska-Kucharek.
Na farmakologicznych i behawioralnych sposobach wspierania mózgu skupiła się w swojej prelekcji mgr farm. Sylwia Wójtowicz, która opowiedziała także o najczęstszych interakcjach leków. Karolina Król-Lach zaprezentowała słuchaczom podstawy diety MIND oraz podstawowe założenia dietetyczne korzystne dla zdrowia Seniora. Na zakończenie zaś Gabriela Kwestarz-Biczysko starała się wraz z uczestnikami znaleźć receptę na poradzenie sobie z samotnością, prezentując sposoby na poprawę relacji społecznych.
W spotkaniu wzięło udział prawie 150 warszawskich Seniorów, którzy oprócz wiedzy mogli skorzystać z badań profilaktycznych oraz stworzyć wspólny artystyczny kolaż. Dla wszystkich przygotowano także upominki i degustację zdrowych produktów. Konferencje i spotkania jak te to również świetna okazja do promocji Telefonu Wsparcia dla Seniora, gdyż każda z aktywnych osób w wieku srebrnym zna rówieśników, którzy potrzebują pomocy w powrocie do życia społecznego.
Za patronat nad spotkaniem dziękujemy Głos Seniora i Stowarzyszenie MANKO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content