Żyrardowska wycieczka

Nasza majowa wycieczka – 16 maja– to spotkanie z Żyrardowem cudownie zachowanym w niemal niezmiennym kształcie od ponad stu lat. Efekty modnej obecnie rewitalizacji architektury poprzemysłowej będziemy mogli podziwiać
w XIX-wiecznym urbanistycznym założeniu miasta leżącego niegdyś na szlaku Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. W roku 2011 Żyrardów ogłoszono najlepszą destynacją turystyczną w Europie!

Zwiedzimy Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, gdzie posłuchamy opowieści o dawnej świetności zakładu i zobaczymy prezentację istniejących tam urządzeń tkackich, które zostaną nam przybliżone przez edukatorów muzeum. W sklepiku oferuje się produkty wykonane w żyrardowskiej fabryce lnu.

W Muzeum Mazowsza Zachodniego, które mieści się w dawnym pałacu przemysłowca Karola Augusta Dittricha, posłuchamy opowieści o Żyrardowie spoglądając na panoramę miasta, obejrzymy wystawę malarstwa pejzażysty Józefa Rapackiego oraz wyjątkową wystawę czasową: Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia.

Pospacerujemy rozglądając się wśród dawnych zabudowań m. in. babińca, ochronki, resursy (wnętrze) i kręgielni (wystawa Miasto Tkaczy Wizjonerów), domów robotników i willi kadry kierowniczej, przędzalni, szpularni (restauracja), stawów i rzeki Pisi Gągoliny – zajrzymy gdzie tylko można wraz z przewodnikiem z Muzeum Zachodniego Mazowsza.

Zapraszamy! Będzie złotokaczkowo, czyli sympatycznie, relaksująco i oczywiście interesująco!

Wyjazd z parkingu dla autokarów przy ul. Królewskiej obok Ogrodu Saskiego i Galerii Zachęta o 8:30 i powrót w to miejsce około g. 17:30. Koszt wycieczki do wyboru: 170 zł bez wyżywienia a z wyżywieniem 230 zł w restauracji znajdującej się w pofabrycznym budynku. Dodatkowe kieszonkowe przyda się na lniane cuda lub inne zachcianki.

Cena zawiera: wycieczkę prowadzą licencjonowani pilot i przewodnik, przejazd autokarem, bilety wstępu do obiektów, opłaty za edukatorów i przewodników żyrardowskich, korzystamy z nowoczesnego systemu indywidualnych odbiorników nagłośnieniowych, ubezpieczenie NNW, dla chętnych posiłek (zupa, II danie i bufet ciast z kawą i herbatą, woda).

Prosimy o rezerwacje telefoniczne: 692002170, mailowe: info@zlotakaczka.waw.pl
oraz bezpośrednie. Pierwszy etap: zapisy chętnych z pierwszeństwem wyboru miejsc, drugi etap: wpłaty zapłaty za wycieczkę po przekroczeniu minimalnej ilości osób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content